Rövid ismeretterjesztő sorozatunk Kálmán Imre három híres hősnőjét és a bőrükbe bújt színésznők megítélését, a bemutatók sikerét és a korabeli magyar sajtó kritikai, néhol bulváros, néhol pedig ma már humorosnak ítélt visszajelzéseit ismereteti meg. A második rész a művész egyik legjellegzetesebben magyar operettjéről szól: a Marica grófnőről.
A Marica grófnő ősbemutatója 1924. február 28-án volt a Theater an der Wienben, fél évvel később, október 18-án pedig bemutatták a Király Színházban is. A Marica grófnő magyar bemutatója, mint a korábbi előadások Európa-szerte, hatalmas sikernek ígérkezett. Az előkészületeket nagyon komolyan vették a színházban, a bemutató előtt két nappal például már nem tartottak előadást sem. Ilyen a Csárdáskirálynő bemutatója alkalmával sem történt.
Érdekes események zajlottak le a főpróbán. A színház nem számozott jegyeket küldött szét, hanem meghívókat, így sokkal többen jöttek, mint ahány hely volt a nézőtéren. Az első sorokat a sajtó munkatársainak foglalták le, azonban mire az újságírók megérkeztek, ezek a helyek már foglaltak voltak.
A Marica grófnő főszerepét a Király Színház társulatának egy másik primadonnája, Lábass Juci kapta. Az újságok a színésznő hódító szépségét, kellemes hangját, remek énektudását és nagy sikert hozó játékát emelte ki.
Az operettről és Lábass Juci színésznőről a korabeli sajtóból válogatott további érdekességeket hallhatnak az alábbi ismeretterjesztő videónkban.
Az információk és képek forrásai a videó végén olvashatóak.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.